Wszelkie awarie zasilania są bardzo niekorzystne z punktu widzenia właściciela firmy. Oznaczają, bowiem wymierne straty. Przecież każda minuta utraty zasilania oznacza zastoje w pracy, które ciężko jest później nadrobić. Dlatego doskonałym pomysłem jest wyposażenie firmy w system sterowania zasilaniem UPS. Bardzo często nazywane są one systemami zasilania gwarantowanego. Nazwa ta bardzo dobrze oddaje ich podstawową funkcję.

Stałe dostarczanie energii? To możliwe!
Systemy, których zadaniem jest stałe dostarczanie energii elektrycznej to coraz bardziej popularne rozwiązanie, które pozwala uniknąć problemów związanych z zakłóceniami w sieci elektroenergetycznej oraz wszelkimi awariami, których skutkiem jest odcięcie prądu. To nie tylko sposób na oszczędności, ale również doskonała ochrona wszystkich instalacji i urządzeń znajdujących się w firmie.

W obecnych czasach zastosowanie systemów UPS jest w zasadzie koniecznością. Właściciele firm gwarantują sobie w ten sposób ciągłość dostawy energii w sytuacjach awaryjnych. Nieprzewidziane przerwy w zasilaniu mogą mieć wiele przyczyn. Bardzo często zdarzają się zaniki zasilania, zapady napięcia oraz przepięcia. Powodem kłopotów mogą być także długotrwałe obniżenie lub podwyższenie poziomu napięcia, wahania częstotliwości oraz zakłócenia harmoniczne. Lokalne awarie zasilania mogą skutkować długotrwałym brakiem energii, co w przypadku działalności większości przedsiębiorstw, zwłaszcza produkcyjnych, może generować dodatkowe koszty. W rzeczywistości każdy system energetyczny jest narażony na mniejsze i większe awarie. Warto, zatem skutecznie się przed nimi zabezpieczyć.

Po co firmom UPS-y?
Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że nawet kilkuminutowe przerwy w zasilaniu zakłócają funkcjonowanie całej firmy. Koszt przywrócenia wszystkiego do normy może być poważny. Dlatego firmy chronią się przed nieprzewidzianymi sytuacjami wyposażając swoje budynki w systemy UPS. Działają one w oparciu o akumulatorowe zasilacze bezprzerwowe i specjalne agregaty prądotwórcze. To nic innego, jak tzw. zasilanie awaryjne. Dzięki niemu, mimo przerw w dostawie prądu, może działać oświetlenie awaryjne i ewakuacyjne, klapy dymowe, urządzenia i sieci IT, systemy automatyki budynkowej, windy, drzwi, bramy wjazdowe i garażowe, systemy grzewcze oraz specjalistyczny sprzęt. Systemy UPS są szczególnie ważne w inteligentnych budynkach. Pozwalają na nieprzerwane działanie różnego rodzaju odbiorników, które mają kluczowe znaczenie dla rozmaitych układów sterujących.
 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partnerzy portalu
maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031