Optymalne i ekonomiczne spalanie opału jest możliwe! Wystarczy, że zastosujemy sterowniki do kotłów z podajnikiem, zarządzające pracą wentylatora doprowadzającego powietrze do komory spalania, pompami i podajnikiem. Wysokiej jakości sterowniki i dobranie jego właściwych parametrów gwarantuje oszczędność do kilkudziesięciu procent paliwa.

W zależności od potrzeb użytkownika i typu kotła stosuje się sterowniki o podstawowej budowie lub nieco rozbudowane urządzenia umożliwiające obsługę zaworu mieszającego i pomp dodatkowych. Oto kilka z nich.

ELEKTRONICZNY MIARKOWNIK CIĄGU ST-322
Jest to urządzenie, które w zestawie posiada sterownik do kotła oraz przepustnice powietrza. Sterownik ten reguluje pracą dwóch pomp oraz przepustnicy. Funkcje realizowane przez sterownik to sterowanie przepustnicą montowaną zamiast wentylatora; sterowanie pompą CO oraz sterowanie pompą CWU. Na wyposażenie sterownika składają się: wyświetlacz LED; czujnik temperatury CO; zabezpieczenie temperaturowe (termik); obudowa, która przeznaczona jest do montażu na kotle wykonana z wysokiej jakości materiałów odpornych na wysokie i niskie temperatury oraz przepustnica.

PANEL STERUJĄCY CONTROL
Panel sterujący przeznaczony jest do współpracy z regulatorami serii 200 i nowszymi firmy DK System. Urządzenia te wyposażone są w alarm dźwiękowy informujący o przekroczeniu temperatury. Ponadto panel posiada opcję stałego wskazania mierzonej temperatury oraz możliwość zdalnej zmiany temperatury żądanej przewód komunikacyjny w komplecie (10 mb).

REGULATOR KOTŁA MASTER 530
Sterownik kotła stałopalnego firmy DK System to obecnie jeden najbardziej zaawansowanych regulatorów na rynku. Urządzenie to może sterować zaawansowaną kotłownią i przeznaczone jest do regulacji praca kotła z podajnikiem. Sterownik kontroluje również pracą podajnika, pompy C.O., pompy ciepłej wody użytkowej oraz dodatkową pompą oznaczoną jako P3. Pompa P3 może kontrolować prace pompy do wyboru. Do zalet urządzenia można zaliczyć utrzymywanie ustawionej temperatury kotła przez sterowanie nadmuchem i pracą podajnika; możliwość obsługi kotła z rusztem awaryjnym; współpraca z podajnikiem ślimakowym lub tłokowym; płynna praca wentylatora i ustawiana moc; programowalny przedmuch kotła; regulowany czas wygaszania oraz automatyczne wyłączenie sterowania przy braku opału.

STEROWNIK DO KOTŁA DEFRO MZ
Sterownik do kotła z wyświetlaczem LCD pozwala na płynne sterowanie siłownikiem zaworu mieszającego trój- i czterodrogowego. Obudowa urządzenia została wykonana z dobrej jakości materiałów odpornych na wysokie i niskie temperatury. Ponadto posiada wbudowany czujnik temperatury zaworu i powrotu oraz czujnik pogodowy.

STEROWNIK KOTŁA MASTER 600
Ten sterownik do kotła powstał na bazie wieloletnich doświadczeń użytkowników i monterów takich urządzeń. Urządzenie oferuje możliwość sterowania 4 pompami, zaworem mieszającym.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partnerzy portalu
maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031