Dzisiaj każdemu z nas zależy na możliwie najefektywniej działającym systemie grzewczym w domu lub mieszkaniu. Dobrze dobrane sterowniki do pomp zapewniają jego optymalną pracę, zarządzają ładowaniem zasobnika CWU oraz umożliwiają dostosowanie temperatury do własnych potrzeb.

Oto krótka charakterystyka wybranych modeli.

ELEKTRONICZNY UKŁAD ZABEZPIECZAJĄCY UZE 05 / 25
Układ ten przeznaczony jest do zabezpieczania pomp przed pracą bez wody, a więc tzw. suchobiegiem, brakiem przepływu wody w instalacji oraz przeciążeniem. Należy zaznaczyć, ze układ zabezpiecza też przed pracą pompy przy braku fazy napięcia zasilającego przy zasilaniu 3 x 400 V, 50 Hz.

STEROWNIK EUROSTER 11WBZ
Jest to elektroniczny, programowalny sterownik, przeznaczony do współpracy z nawiewowymi kotłami c.o. na miał i węgiel, w instalacjach wyposażonych w zasobnik ciepłej wody użytkowej. Sterownik mierzy temperatury kotła oraz zasobnika CWU i w zależności od tego reguluje dopływem powietrza do paleniska oraz steruje pracą pomp obwodów CO i CWU. Zależnie od potrzeb, można nastawić zakres zmian obrotów dmuchawy, czasu przedmuchu oraz przerw między przedmuchami. Po zakończeniu sezonu grzewczego, co dwa tygodnie, sterownik samoczynnie uruchamia pompę na 30 sekund. Pamiętajmy, że jeśli chcemy, aby system działał po sezonie, sterownik należy pozostawić włączony.

STEROWNIK POMPY AURATON 1106 SENSOR
Jest to sterownik pompy centralnego ogrzewania, oparty o mikroprocesor. Urządzenie przeznaczone jest do automatycznego załączania i wyłączania pompy obiegowej w zależności od temperatury. Do niewątpliwych zalety sensora należą takie funkcje, jak sygnalizowanie pracy pompy; zapobieganie „poceniu się” kotła; opcja „GUARD”, zapobiegającą procesowi zastania nieużywanej pompy; zwiększona żywotność przekaźnika oraz wysoka odporność na zakłócenia.

STEROWNIK POMPY CWU ST-21 CWU
Sterownik ten przeznaczony jest to sterowania pracą pompy wody użytkowej. Urządzenie wykonano bardzo starannie, a sam wyświetlacz jest czytelny i łatwy w obsłudze. Sterownik wyposażony jest w dwa czujniki temperatury przeznaczone do sterowania pompą obiegową, co zapobiega niepotrzebnej pracy pompy oraz niepożądanemu wychłodzeniu zbiornika w sytuacji, gdy temperatura zasilania spadnie. Pozwala to zaoszczędzić energię elektryczną, jak i przedłuża żywotność samej pompy. Dzięki temu wzrasta jej niezawodność i maleją koszty związane z eksploatacją.

STEROWNIK POMPY EUROSTER 11E
Jest to elektroniczny, programowalny sterownik, przeznaczony do współpracy z pompą obiegową CO lub CWU. W trybie pracy z pompą c.o., urządzenie wymusza obiegu wody z kotłem węglowym lub gazowym, a zastosowany w regulatorze czujnik mierzy temperaturę wody na zasilaniu instalacji CO. W instalacji CO z kotłem węglowym regulator wyłączy pompę obiegową po wygaśnięciu płomienia w kotle. W trybie pracy z pompą CWU regulator utrzymuje stałą temperaturę wody w zasobniku lub w instalacji ciepłej wody użytkowej.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partnerzy portalu
maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031