Firma Viessmann należy do wiodących producentów systemów grzewczych, przemysłowych i chłodniczych na arenie międzynarodowej. Jest to przedsiębiorstwo rodzinne, które założono w 1917 r. i które obecnie zatrudnia 11 600 pracowników, a obroty grupy wynoszą 2,2 mld euro. Co więcej, Viessmann jest firmą o zasięgu międzynarodowym, co skutkuje tym, że posiada 22 spółki produkcyjne w 11 krajach oraz spółki dystrybucyjne i przedstawicielstwa w 74 krajach, jak również 120 przedstawicielstw handlowych na całym świecie.

Za firmą Viessmann kryje się specjalne podejście. Jest to firma rodzinna, która szczególną uwagę zwraca na odpowiedzialne i długofalowe działania. Zrównoważony rozwój jest mocno zakorzeniony w zasadach funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Wszystko to oznacza dla firmy Viessmann osiągnięcie idealnej harmonii pomiędzy ekonomią, ekologią i odpowiedzialnością społeczną w działalności całego przedsiębiorstwie tak, aby sprostać współczesnym potrzebom, nie oddziałując jednocześnie negatywnie na warunki życia przyszłych pokoleń.

Oferta firmy
Kompleksowa oferta firmy zawiera indywidualne rozwiązania wykorzystujące efektywne systemy o mocy od 1,5 do 120 000 kilowatów, które przeznaczone są do wszystkich obszarów zastosowania i wszystkich nośników energii. Chodzi o wiszące kotły kondensacyjne o mocy od 1,9 do 150 kW, stojące systemy kondensacyjne o mocy od 1,9 do 6000 kW oraz moduły kogeneracyjne o mocy od 1,0 do 530 kWe wzgl. od 5,3 do 660 kWt. Należy zaznaczyć, że moduły kogeneracyjne są przystosowane do eksploatacji na gaz ziemny i biogaz ziemny oraz dostępne w połączeniu z umową na dostawę biogazu ziemnego. Oferta firmy dotycząca systemów wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych obejmuje termiczne instalacje solarne z kolektorami płaskimi i próżniowymi kolektorami rurowymi do podgrzewu wody, wspomagania ogrzewania oraz solarnego chłodzenia budynków, kotły specjalne i instalacje paleniskowe o mocy od 4 kW do 50 MW opalane drewnem w polanach, zrębkami drzewnymi i peletem drzewnym, pompy ciepła o mocy od 1,7 do 2000 kW wykorzystujące ciepło skumulowane w gruncie, wodach gruntowych lub powietrzu otoczenia oraz systemy fotowoltaiczne.

Inne usługi
Firma Viessmann dysponuje też kompleksową ofertą stworzoną z myślą o lokalnych sieci ciepłowniczych i wioskach bioenergetycznych. Usługi obejmują pierwsze studia wykonalności, projekty szczegółowe, dostawę wszystkich niezbędnych komponentów, takich jak biogazownie, wytwornice ciepła, moduły kogeneracyjne, przewody gruntowe i mieszkaniowe stacje wymiennikowe oraz instalację i uruchomienie. To jednak nie wyczerpuje oferty firmy. Dzięki bogatemu asortymentowi produktów, przedsiębiorstwo wyposaża pomieszczenia z systemem kontroli temperatury, wydajne komory i agregaty chłodnicze oraz oferuje rozwiązania chłodnicze dla detalicznego handlu spożywczego.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partnerzy portalu
maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031