Sercem każdego układu ogrzewania wody, opartego o kolektory słoneczne, zawsze będzie sterownik. Odpowiada on za właściwą kontrolę pracy pompy, nadzoruje pracę solarów dbając o to, aby urządzenie załączało się w odpowiednich momentach oraz zabezpiecza kolektor przed przegrzaniem lub zamarznięciem.

Prosty sterownik do kolektora słonecznego wyposażony jest w czujniki temperatury na kolektorze i w zasobniku oraz poprzez porównanie temperatur z obu czujników decyduje o załączeniu lub wyłączeniu urządzenia. Oto opis wybranych modeli.

REGULATOR SOLARNY EKOSOL 400
Ten regulator solarny przeznaczony jest do sterowania pompą układu solarnego oraz drugim opcjonalnym urządzeniem w celu zapewnienia ekonomicznego procesu ładowania zasobnika CWU. Sterowanie pompą solarną ładującą zasobnik CWU w zależności od temperatury kolektora słonecznego. Urządzenie posiada licznik energii oraz możliwość podgrzania zasobnika CWU do temperatury żądanej przez użytkownika. Istnieje również możliwość sterowanie 2 polami paneli słonecznych.

STEROWNIK DO SOLARÓW ST-21 SOLAR
Regulator ten odpowiada za załączenie urządzenia, jeśli różnica temperatur czujników przekroczy zadaną wartość oraz wyłączenie go, kiedy temperatury obu czujników zrównają się. Tym sposobem, możemy zaoszczędzić energię elektryczną, ponieważ zapobiegamy niepotrzebnemu działaniu urządzenia, przedłużamy żywotność urządzenia, co w ostateczności powoduje wzrost jego niezawodność i zmniejszenie kosztów związanych z eksploatacją. Ponadto regulator wyposażony jest w system zapobiegający zastaniu pompy podczas dłuższego postoju. Dodatkowo, urządzenie chroni instalację przed zamarzaniem.

STEROWNIK DO SOLARÓW ST-401
Termoregulator ten steruje pracą pompy głównej na bazie pomiaru temperatury na kolektorze i w zbiorniku akumulacyjnym. Możliwe jest również podłączenie dodatkowych urządzeń, jak pompy cyrkulacyjnej, grzałki elektrycznej lub podania sygnału do kotła CO w celu jego rozpalenia. Sterowanie pompą cyrkulacyjną jest możliwe bezpośrednio ze sterownika, natomiast w przypadku sterowania grzałką niezbędny będzie dodatkowy przekaźnik sygnału.

STEROWNIK DO SOLARÓW ST-402n
Jest to termoregulator obsługujący instalację kolektorów słonecznych oraz sterujący pracą pompy głównej na podstawie pomiaru temperatury na kolektorze i w zbiorniku akumulacyjnym. Funkcje realizowane przez sterownik to sterowanie pracą pomp; nadzór i obsługa pracy systemu solarnego dla dziewięciu konfiguracji układu; zabezpieczenie przed przegrzaniem i zamarzaniem kolektora; możliwość podłączenia dodatkowego urządzenia: pompy cyrkulacyjnej, grzałki elektrycznej lub podania sygnału do kotła CO w celu jego rozpalenia.

STEROWNIK DO SOLARÓW ST-460
Urządzenie to obsługuje instalację kolektorów słonecznych oraz steruje pracą pompy głównej. Funkcje realizowane przez sterownik to m.in. sterowanie pracą pomp lub pompy i zaworu oraz nadzór i obsługa pracy systemu solarnego dla jedenastu konfiguracji układu.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partnerzy portalu
maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031