Jako przedsiębiorca musisz dbać o bezpieczeństwo swojej firmy w godzinach pracy i po jej zakończeniu. Jednym z narzędzi, dzięki którym Twoja firma będzie tak bezpieczna, jak to tylko możliwe, jest odpowiedni system kontroli dostępu. System kontroli dostępu może zapewnić większą kontrolę nad tym, kto wchodzi do budynku i kiedy z niego wchodzi. Może również umożliwić zdalne monitorowanie dostępu do Twojej firmy. Systemy kontroli dostępu mają trzy podstawowe funkcje:

Śledź ruch w swojej firmie
Jedną z największych korzyści wynikających z zainstalowania systemu kontroli dostępu jest to, że pozwala on regulować, kto ma dostęp do Twojej firmy, dzięki czemu możesz z łatwością monitorować, kto wchodzi do budynku i kiedy to robi. Istnieją dwa różne sposoby konfigurowania systemu kontroli dostępu: w oparciu o przeglądarkę lub serwer.

Jeśli wybierzesz system oparty na przeglądarce, wszystkie informacje o tym, kto uzyskuje dostęp do Twojej firmy, jak również archiwalne dane dotyczące wejść i wyjść będą przechowywane online. Będziesz mieć dostęp do tych informacji z dowolnej przeglądarki internetowej, która umożliwi ci dostęp do systemu. To bardzo wygodny i elastyczne rozwiązanie.

Jeśli zdecydujesz się na system informacyjny oparty na serwerze, wszystkie dane zebrane z punktów dostępu będą przechowywane na serwerze lokalnym. Dostęp do danych będzie miała wyłącznie osoba zarządzająca serwerem lub upoważniona. Ten sposób przechowywania danych zapewni Ci z pewnością większe ich bezpieczeństwo.

Kontroluj, kto ma dostęp do firmy i kiedy
Zainstalowanie systemu kontroli dostępu przy drzwiach zewnętrznych i wewnętrznych pozwoli Ci kontrolować, kto ma dostęp do Twojej firmy i kiedy. Możesz dostosować system do bieżących potrzeb i określić, kto będzie miał dostęp do konkretnych pomieszczeń i w jakich godzinach. Istnieje również możliwość dostosowania systemu w taki sposób, aby dostęp działał tylko przez określony czas.

Zadbaj o bezpieczeństwo aktywów swojej firmy
Zainstalowanie systemów kontroli dostępu może również pomóc w zabezpieczeniu cennych przedmiotów i urządzeń znajdujących się w Twojej firmie. Dzięki systemowi kontroli dostępu możesz ograniczyć dostęp do bardzo cennego, specjalistycznego sprzętu i zapewnić go jedynie pracownikom posiadającym odpowiednie przeszkolenie. Skonfigurowanie wielu punktów dostępu w całej firmie może również stanowić poważną barierę dla potencjalnych intruzów. Firma mająca wiele punktów kontroli dostępu jest mniej podatna na włamania i kradzieże, niż firma z prostym systemem blokad i zabezpieczeniami w postaci zwykłych zamków i kluczy.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partnerzy portalu
maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031