Jednym z najważniejszych zasobów, jakie może posiadać nasza firma, jest w pełni zintegrowany system zarządzania budynkiem. Kiedy poznamy sposób działania systemu zarządzania budynkiem, zrozumiemy, dlaczego jest on tak ważny dla sukcesu naszej firmy. Producenci proponują dzisiaj różnorodne rozwiązania do zarządzania budynkiem, które pomogą nam skutecznie monitorować każdy obszar działalności firmy, dzięki czemu będziemy mieć kontrolę nad wszystkimi procesami i nic nie pozostawimy przypadkowi. Nasza firma może działać na najwyższym poziomie wydajności i zwiększyć produktywność po zainstalowaniu zintegrowanego systemu automatyki budynku. Taki system zapewni nam opłacalne rozwiązania i usługi, które są kontrolowane tylko przez upoważniony personel. System zarządzania budynkiem obejmuje wiele oddzielnych funkcji w budynku.

Sieć zamiast pojedynczych systemów
Połączenie wszystkich systemów w sieć w celu dystrybucji i wymiany danych za pomocą jednego interfejsu, który jest szybki, łatwy, przejrzysty i skuteczny to ogromne ułatwienie w zarządzaniu budynkiem. Dobra łączność komunikacyjna wszystkich systemów umożliwia łatwą, interaktywną kontrolę. Jakie są najważniejsze cechy systemu zarządzania budynkiem? To przede wszystkim możliwość monitorowania i kontrolowania każdego komponentu elektrycznego i mechanicznego. System powinien zapewniać także ekologiczną technologię oszczędzania energii i ochrony środowiska.

Kontrola temperatury
Kontrola temperatury jest niezwykle istotna z wielu powodów. Nasz system zarządzania budynkiem może przynosić spore oszczędności, kontrolując zużycie energii w różnych obszarach budynku. Utrzymuje również wysoką jakość powietrza w pomieszczeniach i zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo. Chroni osoby przebywające w budynku przed szkodliwym działaniem wilgoci, pleśni, kurzu, gazów i innych toksyn.

Systemy odprowadzania dymu
Są niezbędne dla bezpieczeństwa pracowników oraz innych osóbodwiedzających budynek i wymagane w przypadku centrów handlowych, wieżowców i innych specyficznych obiektów objętych restrykcyjnymi przepisami przeciwpożarowymi. System odprowadzania dymu identyfikuje, skąd pochodzi dym i kontroluje jego ruch tak, aby nie docierał do obszarów wyjścia i innych bezpiecznych stref wewnątrz budynku. Ma za zadanie ostrzegać mieszkańców budynku i ratować życie.

System bezpieczeństwa budynku powinien być ściśle zintegrowany z systemem automatyki budynku. Możemy dzięki temu zarządzać wieloma obszarami nieruchomości w tym samym czasie. Środki bezpieczeństwa obejmują np. kontrolę dostępu do wind, monitorowanie aktywności odwiedzających i zapobieganie naruszaniu pewnych obszarów. Telewizja przemysłowa (CCTV) oraz urządzenia rejestrujące dźwięk i obraz również są częścią pakietu bezpieczeństwa w systemie zarządzania budynkiem.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partnerzy portalu
maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031