W zależności od wyposażenia, sterowniki do kominków pozwalają na skuteczną obsługę palenisk oraz zintegrowanych z nimi instalacji grzewczych. Urządzenia te mogą służyć także do włączania lub wyłączania innego systemu grzewczego, dzięki przekaźnikowi beznapięciowemu. Dzięki dobrze dobranym sterownikom do kominka można np. efektywnie spalać drewno. Co jeszcze umożliwiają te urządzenia? Oto wybrana charakterystyka kilku z nich.

Każdy sterownik posiada również system zabezpieczający przez osadzaniem się kamienia oraz niezbędna systemy alarmowe zabezpieczające instalacje przez zamarzaniem bądź przegrzaniem. Pamiętajmy, że właściwa automatyka kominkowa jest gwarantem energoszczędności.

Regulator do kominków z płaszczem wodnym RT-08K KOMINEK PLUS nadtynkowy (RT08K-N)
Urządzenie to jest najnowszą propozycją firmy TATAREK i dedykowane jest typowo do obsługi rozbudowanych instalacji grzewczych zasilanych przez wkłady kominkowe z płaszczem wodnym i współpracujące z zasobnikiem centralnej wody użytkowej (CWU). Głównymi funkcjami tego urządzenia jest całkowicie automatyczna obsługa dwóch pomp obiegowych CO. Zastosowano w nim kilka nowatorskich rozwiązań, jak np. funkcja trybu „letniego”, pozwalająca na obsługę w sezonie letnim wyłącznie pompy ładującej CWU, bez konieczności pracy pozostałych pomp CO obsługujących instalację grzewczą. Równie ciekawą modyfikacją jest zintegrowanie w samym regulatorze termostatu programowalnego, dzięki któremu można dokonać indywidualnych zmian temperatury w czterech strefach czasu dobowego.

Regulator RT-08G TATAREK BUFOR – SOLAR WOOD LINE 1 + Przepustnica powietrza 120 Ø (ZRT8G1-WL1-BUF-SOL)
To regulator sterujący obiegiem grzewczym z wyświetlaczem graficznym, w którym źródłem ciepła jest kominek z płaszczem wodnym i którego praca regulowana jest przy użyciu przepustnicy powietrza kontrolującej proces spalania. Podstawową funkcją urządzenia jest utrzymanie temperatury w płaszczu wodnym kominka na zadanym poziomie. Do głównych zadań tego regulatora należy całkowicie automatyczna obsługa trzech pomp na podstawie osobnych nastaw temperatury dla każdej z nich. Regulator jest kolejnym rozwiązaniem dedykowanym do obsługi kominków z płaszczem wodnym, który dodatkowo rozszerza możliwości jak najbardziej efektywnego wykorzystania ciepła pozyskanego w trakcie korzystania z tego typu układu grzewczego.

Regulator RT-08G TATAREK „TITANIUM” WOOD LINE 2+ Przepustnica powietrza 120 Ø ZRT8G1-WL2
Podstawową funkcją urządzenia jest utrzymanie temperatury w płaszczu wodnym kominka na zadanym wcześniej poziomie, realizowane przez właściwe uchylenie przepustnicy doprowadzającej powietrze do komory spalania, w zależności od temperatury zmierzonej w płaszczu wodnym. Następną funkcją jaka znalazła zastosowanie w tym regulatorze jest zintegrowanie w nim funkcji termostatu programowalnego, przez co można dokonać indywidualnych nastaw temperatury CWU w czterech strefach czasu dobowego, natomiast w dwóch strefach dla temperatury CO.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partnerzy portalu
maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031