Dzisiejsze budownictwo pozwala na zarządzanie całą automatyką swojego domu z jednego miejsca. Jest to możliwe, dzięki specjalnym czujnikom, które monitorują zachodzące zmiany w naszym otoczeniu i reagują na nie. Oto krótka charakterystyka wybranych modeli.

Jak funkcjonuje smart home? Dzięki sensorom, które skutecznie obsługują taki system i sprawiają, że domowa automatyka jest równie prosta, bezpieczna i bezawaryjna, co inteligenta.

Czujnik Door/Window Sensor FGK-105
Sensor Door/Window FGK-105 to jeden z elementów systemu automatyki domowej, który oparty jest o technologię Z-Wave. Urządzenie to jest bezprzewodowym, bateryjnym czujnikiem magnetycznym, kompatybilnym ze standardem Z-Wave. Warto podkreślić, że czujnik jest łatwy w montażu. Jego głównym zadaniem jest sygnalizowanie i wykrywanie otwarcia poprzez rozłączenie czujnika i elementu magnetycznego. Urządzenie występuje w różnych wariantach kolorystycznych.

Czujnik Motion Sensor FGMS-001
Czujnik ten jest jednym z elementów systemu automatyki domowej opartym o technologię Z-Wave. Urządzenie jest formą multisensora z wbudowanym czujnikiem ruchu, temperatury oraz natężenia światła. Sensor sygnalizuje wykrycie ruchu za pomocą błysku w kolorze zależnym od temperatury otoczenia lub innym, skonfigurowanym przez użytkownika. Montaż tego rodzaju urządzenia zaleca się w narożnikach pomieszczeń lub prostopadle do wejść. Warto dodać, że czujnik jest kompatybilny z kontrolerami Z-Wave i Z-Wave+ oraz wspiera pracę w trybie chronionym z szyfrowaniem AES-128. Detekcja ruchu odbywa się poprzez pasywny czujnik podczerwieni, pomiar temperatury, pomiar poziomu natężenia światła oraz wstrząsów. Urządzenie jest łatwe w montażu na ścianie lub dowolnej powierzchni. Posiada zasilanie bateryjne oraz jest zabezpieczenie przed sabotażem lub kradzieżą.

Dimmer 2 250W FGD-212
Urządzenie to uniwersalny moduł regulujący natężenie światła i współpracujący z różnymi źródłami oświetlenia. Dimmer może być wykorzystany jako ściemniacz lub włącznik, zarówno w instalacjach dwu-, jak i trzyprzewodowych. Do głównych funkcji czujnika należą: kompatybilny z dowolnym kontrolerem Z-Wave lub Z-Wave+; zaawansowane sterowanie mikroprocesorowe; algorytm inteligentnego wykrywania typu oświetlenia; automatyczny dobór optymalnego trybu sterowania do obciążenia, funkcja pomiaru mocy czynnej pobieranej przez obciążenie; soft start, czyli łagodne załączanie oświetlenia w celu oszczędzania włókien żarowych; pamięć ostatniej nastawy poziomu świecenia. Warto dodać, że urządzenie współpracuje z przyciskami monostabilnymi, bistabilnymi oraz roletowymi.

Double Switch 2 FGS-223
Chodzi o zdalnie sterowany łącznik przekaźnikowy systemu Fibaro. Jest to włącznik/wyłącznik, dwuobwodowy, przeznaczony do sterowania oświetleniem.

FIBARO Bypass 2 FGB-002
Jest to urządzenie przystosowane do współpracy z FIBARO Dimmer 2 (FGD-212). Czujnik przeznaczony jest do pracy w domowej instalacji elektrycznej i zapobiega migotaniu oświetlenia typu LED i żarzeniu wyłączonych świetlówek kompaktowych CFL.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partnerzy portalu
maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031