Ulatniający się gaz stanowi poważne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. Może prowadzić do zatrucia przebywających w mieszkaniu osób, dlatego warto zadbać o dobrej jakości czujnik gazu.

Oto krótki przegląd wybranych modeli, które pozwolą zadbać o bezpieczeństwo Twoje i Twojej rodziny.

EUROSTER Sygnalizator
Czujnik operuje specjalnym systemem detekcji gazu, który oprócz standardowego działania polegającego na odcięciu dopływu gazu i włączeniu wentylacji, może również ostrzegać ludzi przebywających w strefie zagrożenia. Do tego celu służy zespół sygnalizacyjny, a sam proces ostrzegania odbywa się dwoma sposobami, czyli sygnałem akustycznym oraz świetlnym. Zespół sygnalizacyjny może współpracować z dowolną centralką gazową produkcji EUROSTER. Warto podkreślić, że syrena dźwiękowa zespołu sygnalizacyjnego emituje dźwięk o natężeniu aż 105 dB. Sprawia to, że urządzenie zapewnia doskonałą słyszalność, nawet w warunkach dużego hałasu. Co więcej, zespół sygnalizacyjny emituje błyski świetlne, z częstotliwością dwóch na sekundę.

AURATON MG106 CO2 Monitor
Omawiane urządzenie firmy Auraton to przenośny monitor poziomu dwutlenku węgla w otoczeniu. Znajdzie on zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest dokładne określenie stężenia dwutlenku węgla. Urządzenie wyposażono w gniazdo bateryjne, dzięki czemu możliwa jest ciągła kontrola stężenia dwutlenku węgla podczas zaników napięcia zasilającego. Monitor wyposażony został w przydatne funkcje pozwalające m.in. na sprawdzanie minimalnego i maksymalnego stężenia dwutlenku węgla od ostatniego załączenia oraz wyzwolenie alarmu po przekroczeniu nastawionego poziomu stężenia dwutlenku węgla. Co istotne, wynik pomiaru stężenia dwutlenku węgla wykorzystywany jest do zarządzania systemem wentylacyjnym.

EUROSTER czujnik metanu
Czujnik ten przeznaczony jest do współpracy z centralką gazową typu CG. Warto pamiętać, że metan jest gazem lżejszym od powietrza, zatem czujnik należy umieszczać w odległości około 30 cm od sufitu, w jego najwyższym punkcie. Czujnik powinien być umieszczony w takich miejscach, gdzie nie będzie narażony na uszkodzenie. Należy dodać, że mechanizmy te nie powinny być montowane w pobliżu urządzeń wyciągowych lub na zewnątrz pomieszczeń.

Czujnik CG8
Aktywny system detekcji gazu Euroster CG8 to urządzenie, które alarmuje otoczenie oraz odcina dopływ gazu w przypadku wykrycia nadmiernego stężenia gazów wybuchowych w powietrzu wokół czujników podłączonych do centralki. Centralka może współpracować maksymalnie z 8 czujnikami gazowymi, jednak istnieje możliwość szeregowego łączenia centralek, w przypadku konieczności zwiększenia pojemności systemu alarmowego.

Model XC100D
To jeden z najbardziej zaawansowanych czujników tlenku węgla dostępnych na rynku. Honeywell stosuje ogniwo elektrochemiczne własnej konstrukcji. Gdy w czasie nieobecności użytkownika pojawi się alarm obecności dwutlenku węgla, zostanie uruchomiona funkcja pamięci, która widoczna jest poprzez miganie czerwonej diody LED. Miganie diody wyłączyć można przyciskiem lub zrobi się to samoczynnie po 7 dniach.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partnerzy portalu
maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031