Czujnik ruchu, nazywany także detektorem ruchu to podstawa każdego systemu bezpieczeństwa, ponieważ jest głównym urządzeniem, które wykrywa obecność intruzów w naszym domu i na terenie naszej posesji. Czujnik ruchu wykorzystuje jedną lub wiele nowoczesnych technologii do wykrywania ruchu na danym obszarze. Jeśli czujnik zostanie uruchomiony, do panelu sterowania systemu alarmowego wysyłany jest sygnał, który łączy się z centrum monitorowania, powiadamiając użytkownika i centrum monitorowania o potencjalnym zagrożeniu w domu.

Czujniki ruchu, a bezpieczeństwo domowe
Głównym celem detekcji ruchu jest wykrywanie intruza i wysyłanie alertu do centrali alarmowej, która ostrzega centrum monitorowania. Czujniki działają, gdy nie ma nas w domu lub gdy je odpowiednio zaprogramujemy. Niektóre systemy bezpieczeństwa pozwalają na rejestrowanie zdarzeń za pomocą kamer bezpieczeństwa po wykryciu ruchu.

Czujniki ruchu stoją na straży naszego domu i są gotowe do reagowania w różnych sytuacjach, takich jak ruch w naszym salonie, zamykanie i otwieranie drzwi i okien czy zepsuty zamek w drzwiach. Jednak to nie wszystkie możliwości detektorów ruchu. Czujnik powiadomi nas, gdy nasze dziecko wróci do domu później, niż o umówionej godzinie. Włączy dzwonek, gdy tylko ktoś zbliży się do drzwi. Ostrzeże, gdy dzieci lub zwierzęta domowe wejdą do obszarów o ograniczonym dostępie w domu, takich jak piwnica czy sala ćwiczeń. Pozwoli także na spore oszczędności energii w pomieszczeniach rzadko używanych.

Inne funkcje czujników ruchu
Obecnie większość czujników ruchu jest bezprzewodowych. Czujniki bezprzewodowe są bardzo łatwe do skonfigurowania i montażu. Nie wymagają one wiercenia i komunikują się bezprzewodowo z innymi elementami systemu bezpieczeństwa. Wiele czujników ruchu to pasywne czujniki podczerwieni. Wywołują alarm, jeśli chronione drzwi lub okno zostanie otwarte.

Pasywny czujnik podczerwieni można ustawić tak, aby ignorował zwierzęta do określonej wagi. Czujnik ruchu o podwójnej technologii jest bardziej odporny na fałszywe alarmy wywołane przez zwierzęta, ponieważ wymaga uruchomienia dwóch czujników w sposób określony przez producenta. Można je ustawić tak, aby ignorowały duże zwierzę lub wiele małych zwierząt bez wywoływania fałszywego alarmu.

Czujniki ruchu wideo łączą kamery wideo z zaawansowanym przetwarzaniem sygnału. Niektóre czujniki ruchu rozpoczynają nagrywanie, gdy wykrywają ruch. Kamery kontrolowane przez czujniki ruchu mogą zaoszczędzić miejsce w pamięci, nie nagrywając setek godzin bezużytecznych nagrań. Przechwytują wyłącznie najważniejsze momenty i potencjalnie groźne sytuacje.
 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partnerzy portalu
maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031