Poprawiająca się wyraźnie sytuacja ekonomiczna naszego kraju przekłada się na większe zainteresowanie inwestorów nowoczesnymi systemami grzewczymi. Chcemy zwyczajnie przebywać w pomieszczeniach, w których zapewniony jest wysoki komfort cieplny bez względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne. Na szczęście nowoczesne technologie wspierające działania w tym zakresie, w trakcie eksploatacji budynków, przynoszą znaczne oszczędności energii. Firma HVAC oferuje swoim klientom wysokiej jakości produkty, które charakteryzuje energooszczędność i trwałość.

Pracownia projektowa HVAC została założona w 2003 roku w Gdańsku i oferuje usługi z zakresu projektowania sieci oraz instalacji sanitarnych i elektrycznych. Od 15 lat firma niezmiennie obecna jest na rynku projektowym i stale się rozwija, czego dowodem są kolejne realizacje. HVAC specjalizuje się głównie w wykonywaniu kompleksowych projektów branży sanitarnej, jednak dzięki intensywnemu rozwojowi oraz długoletniej współpracy z wieloma specjalistami, oferuje również wykonanie projektów sieci i instalacji elektrycznych, współpracę w dziedzinie nadzoru budowlanego oraz sporządzanie świadectw charakterystyki energetycznej budynków.

Projektowanie instalacji i sieci sanitarnych oraz elektrycznych
Firma HVEC oferuje projektowanie instalacji klimatyzacji, osuszania, wentylacji oraz ogrzewania. Dodatkowo planuje instalację źródeł ciepła, kotłowni oraz węzłów cieplnych. Przedsiębiorstwo zaprojektuje również instalacje gazu, wody i kanalizacji, jak również technologię uzdatniania wody basenowej, instalacje elektryczne, instalacje słaboprądowe, sieci gazowe, ciepłownicze, wodne, kanalizacyjne oraz deszczowe.

Konsulting
Firma oferuje przeprowadzenie ekspertyzy rzeczoznawców budowlanych, szacowanie kosztów inwestycji, doradztwo w zakresie oceny systemów instalacji, obliczanie realnych kosztów eksploatacji systemów oraz optymalizację rozwiązania technicznego.

Kompleksowa obsługa inwestycji
W ramach swojej działalności przedsiębiorstwo oferuje również takie usługi, jak inwentaryzacja, projektowanie, kosztorysowanie, przygotowanie materiałów przetargowych, wybór firmy wykończeniowej, prowadzenie inwestycji oraz nadzór autorski i inwestorski.

Building Information Modeling
W ofercie firmy znajduje się także projektowanie w technologii BIM, czyli Building Information Modeling. Jest to podyktowane chęcią sprostania wymogom stawianym wszystkim firmom biorącym udział w procesie budowlanym, które zostały określone w zatwierdzonej w styczniu 2014 roku przez Parlament Europejski dyrektywie w sprawie zamówień publicznych. Otóż rekomenduje ona stosowanie BIM w robotach budowlanych. Należy zaznaczyć, że ta technologia projektowania stanie się niedługo technologia wiodącą. Warto zatem podkreślić, że dzięki projektowaniu w systemie BIM wszystkie informacje są skoordynowane i spójne, co gwarantuje nie tylko lepszą efektywność współpracy w całym cyklu projektowym, ale także usprawnia proces budowlany.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partnerzy portalu
maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031