Od pewnego czasu na terenie naszego kraju rośnie prawdziwa potęga Smart Home. Chodzi o firmę FIBARO, czyli polską markę działająca w branży Internet of Things, dostarczająca rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej. Warto zaznaczyć, że system FIBARO zaledwie w kilka lat zadomowił się na sześciu kontynentach i w przeszło stu krajach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. Misją firmy jest wzbogacanie życia ludzi na całym świecie poprzez tworzenie komfortowej, przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni domowej.

W ofercie firmy FIBARO znajduje się cała gama rozwiązań, które służą do gromadzenia danych oraz sterowania domem. Chodzi o takie urządzenia, jak wszelkiego rodzaju czujniki, przełączniki, mechanizmy kontrolujące zawory wody, temperaturę czy żaluzje. Wszystko to składa się na spójny ekosystem, który, co istotne, nie ingeruje mocno w infrastrukturę budynku. Inteligentne gniazdka wcale nie wymagają prucia tynków i wymiany instalacji, wystarczy umieszczenie przełącznika w puszce. Co jeszcze oferuje FIBARO?

Produkty
FIBARO produkuje elementy automatyki budynkowej oraz integratory wielu zewnętrznych rozwiązań wchodzących w skład nowoczesnego systemu Smart Home. Firma dostarcza zatem centrale zarządzające automatyką budynkową, będące podstawą całego inteligentnego systemu. W ofercie znajdziemy też sensory wykrywające określone zdarzenia, jak ruch, zalanie, zawilgocenie, dym, dwutlenek węgla w powietrzu lub otwarcie drzwi czy okien. Następną kategorią produktów tworzonych przez FIBARO są aktory. Chodzi o urządzenia wykonawcze, które sterują pracą zewnętrznych urządzeń. Wśród nich można wymienić chociażby inteligentne gniazdka elektryczne oraz głowice termostatyczne, które regulują temperaturę kaloryferów. W ofercie firmy znajdziemy również produkty, które zarządzają dostępem do budynku. Intercom to pierwszy komunikator domowy, który funkcjonalnościami zbliżony jest do nowoczesnego domofonu, jednak o znacznie szerszych możliwościach i zastosowaniach.

Co jeszcze?
Warto zaznaczyć, że systemem FIBARO i jego urządzeniami można sterować na trzy różne sposoby. Pierwszy to aplikacja mobilna dostarczana przez producenta. Kolejna metoda to stosowanie urządzeń wyzwalających, takich jak piloty czy programowalne przyciski. Trzecim sposobem jest sterowanie głosem za pomocą zewnętrznych asystentów głosowych, takich jak Siri, Alexa i Google Assistant.

Czy warto?
Nowoczesne mieszkanie to połączenie stylowego wystroju z funkcjonalnym wyposażeniem przyszłości. Innowacyjne rozwiązania sytemu FIBARO pozwolą w pełni wykorzystać potencjał, jaki może oferować inteligentny dom. W ten sposób dom odciąży mieszkańców od wielu codziennych czynności, zapewniając im komfort, bezpieczeństwo i oszczędności.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partnerzy portalu
maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031