Obecnie przedsiębiorstwa coraz bardziej interesują się narzędziami, które pozwalają na obniżenie kosztów posiadania infrastruktury oraz produkcji i dużo szybsze podejmowanie decyzji biznesowych. Tego rodzaju rozwiązania są wykorzystywane głównie w energetyce, przemyśle petrochemicznym, hutnictwie czy przemyśle spożywczym. Polskie przedsiębiorstwa decydują się więc na wykorzystywanie narzędzi analitycznych, które w całościowym rozrachunku pozwalają na redukcję kosztów produkcji.

W orbicie zainteresowań przedsiębiorców z branż takich jak energetyka, petrochemia, hutnictwo czy sektor spożywczy są obecnie specjalistyczne urządzenia i rozwiązania mobilne oraz systemy eksperckie, wspierające pracowników w rozwiązywaniu złożonych zagadnień z pogranicza techniki, biznesu, jakości produktów, oczekiwań klientów i finansów.

Obniżenie kosztów posiadania infrastruktury
Takie obniżające koszty rozwiązania to zestaw gotowych i dedykowanych narzędzi, po które sięgać mogą zarówno firmy usługowe, jak również produkcyjne. Te ostatnie, coraz częściej stosują np. monitoring mediów produkcyjnych. Chodzi o właściwie skonfigurowany system, który pozwala na znaczne oszczędności energii wykorzystywanej przez pracujące maszyny, podzespoły i całe linie produkcyjne. Kolejnym sposobem zaoszczędzenia pieniędzy jest zainstalowanie rozwiązań pozwalających na obniżanie kosztów utrzymania infrastruktury budynkowej. Chodzi o inteligentne budynki, w których zainstalowano rozwiązania z zakresu automatyki budynkowej. Musimy pamiętać, że w różnego rodzaju rozproszonych geograficznie instalacjach, ważną sprawą jest kontrola obiektów i urządzeń. Dla takich instalacji opracowywane są nowoczesne systemy monitoringu i zdalnego sterowania, sporządzane w oparciu o najnowsze technologie z dziedziny informatyki, automatyki oraz telemetrii. Dzięki temu możliwe będą oszczędności w sferze kosztów produkcji oraz logistyki, dzięki eliminacji konieczności wyjazdów do obiektów technologicznych w celach kontrolnych lub pomiarowych.

Szybsze podejmowanie decyzji biznesowych
Rosnący poziom automatyzacji fabryk sprawia, że większą rolę odgrywają systemy, które pozwalają na automatyczne pozyskiwanie danych o produkcji wprost z maszyn i urządzeń produkcyjnych. Co więcej, bardzo szybko rośnie też ilość danych i informacji dostarczanych osobom odpowiedzialnym za prowadzenie analiz. Wiąże się z tym wzrost popularności systemów klasy Business Intelligence, pozwalających na sprawne zapanowanie nad dużymi pakietami danych i podejmowanie szybszych i trafniejszych decyzji. Prognozuje się też, że papierowe formy raportowania oraz gromadzenia dokumentacji będą zastępowane przez przemysłowe systemy informatyczne. Elastyczne rozwiązania CMMS pozwolą na lepsze zapanowanie nad parkiem maszynowym oraz zwiększenie efektywności pracowników utrzymania ruchu, poprzez przyspieszony dostęp do informacji o harmonogramach przeglądów, awariach, stanach magazynu części zamiennych czy dokumentacji w postaci cyfrowej.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partnerzy portalu
maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031