Sterowanie ogrzewaniem zapewnia przede wszystkim oszczędność oraz wysoki komfort użytkowania. Z roku na rok urządzenia sterujące wyposażane są w nowe funkcje, które poszerzają zakres ich możliwości. Nowe opcje to między innymi zarządzanie pracą termostatów grzejnikowych aż w 16 strefach grzewczych, poprawa łączności bezprzewodowej pomiędzy zarejestrowanymi urządzeniami oraz definiowanie potrzeby dogrzania pomieszczenia na podstawie temperatury podłogi. Oto krótka charakterystyka najnowszych sterowników do zarządzania ogrzewaniem strefowym.

Sterowniki do ogrzewania strefowego to produkty, które pozwalają na utrzymanie optymalnej temperatury w każdym pomieszczeniu w swoim domu. Ich montaż w pokojach znacznie zmniejsza zużycie energii, co przekłada się na poprawę budżetu domowego oraz środowiska. Wygoda obsługi sprawia, że korzystanie z nich sprawia przyjemność, a estetyczny design idealnie komponuje się z wnętrzem. Oto, jak wyglądają i jakie możliwości oferują nowe sterowniki do zarządzania ogrzewaniem strefowym.

Regulatory bezprzewodowe ST-16S oraz ST-16S WiFi
To urządzenia utrzymuje na stałym poziomie temperaturę w pomieszczeniach sterując pracą termostatów grzejnikowych STT-868. Jeszcze niedawno maksymalna liczba stref, którą można było obsłużyć jednym urządzeniem nadrzędnym wynosiła 8 stref. Dzisiaj, dzięki nowym bezprzewodowym regulatorom ST-16S oraz ST-16S WiFi liczba ta wynosi aż szesnaście. Obydwa urządzenia mają duży i bardzo czytelny ekran dotykowy, który dopasowuje jasność do aktualnej pory dnia oraz panel przedni wykonany z 2mm szkła, co sprawia, że w użytkowaniu są bardzo intuicyjne. W środku wbudowano czujnik temperatury. Urządzenia ST-16S oraz ST-16S WiFi mogą pracować w trybie utrzymywania stałej temperatury, ograniczenia czasowego bądź jednym z 6 różnych harmonogramów. Na sterownikach jest opcja ustawienia aktualnej temperatury, daty, godziny oraz budzika. Należy zaznaczyć, że sterowniki przeznaczone są do montażu podtynkowego w puszce elektrycznej o przekroju 60 mm.

Czujnik bezprzewodowy otwarcia okna C-2
To funkcjonalne urządzenie bezprzewodowe posiada opcję sygnalizowania otwarcia okna i steruje ogrzewaniem. Pozwala to skutecznie zredukować ilość ciepła, które ucieka przez okno w trakcie wietrzenia pomieszczeń. Ładne wzornictwo i niewielki rozmiar czujnika otwarcia okna dobrze prezentuje się w każdych pomieszczeniach. Samo urządzenie zasilane jest baterią CR2032.

Repeater sygnału RP-3
Repeater to urządzenia służące do przedłużenia i wzmocnienia sygnału sieciowego pomiędzy zarejestrowanymi urządzeniami w celu zwiększenia ich zasięgu. Jest to urządzenie bezprzewodowe, które może obsłużyć aż 20 sterowników oraz zapewnia możliwość połączenia kilku repeaterów w łańcuch.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Partner portalu
Maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031