Współczesne budownictwo stawia przede wszystkim na rozwiązania inteligentne i energooszczędne. W końcu priorytetem dzisiejszych gospodarstw domowych jest jak najefektywniejsze oszczędzanie energii. Stare rozwiązania utrzymują jednakową temperaturę w całym domu, co prowadzi do niepotrzebnych strat ciepła i przekłada się na wyższe rachunki za ogrzewanie. Kluczem do osiągnięcia wysokiego komfortu i redukcji kosztów jest elastyczne różnicowanie temperatury w pomieszczeniach za pomocą współczesnych rozwiązań technologicznych.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne obsługi kotła sprawiają, że utrzymanie właściwej temperatury w mieszkaniu nie jest już ani uciążliwe, ani czasochłonne. Montaż sterowników do zarządzania ogrzewaniem to sposób na to, aby w naszym domu zawsze panowała optymalna temperatura, a jej utrzymywanie nie wiązało się z niepotrzebnymi wydatkami. Oto kilka sposobów na to, aby w nowym sezonie grzewczym nasz system do zarządzania ogrzewaniem był jeszcze wygodniejszy w obsłudze i pozwolił zaoszczędzić więcej czasu i pieniędzy.

Różnicowanie temperatury
Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie na ogrzewaniu jest różnicowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, w czym pomogą czujniki oraz regulatory pokojowe, a także siłowniki zaworów termostatycznych. Same sterownik do kotła nie wystarczą, dlatego warto pomyśleć o rozbudowie systemu o regulator pokojowy. Zapewnia on zarówno wygodę, jak też oszczędności. Warto zaznaczyć, że wiele modeli regulatorów pokojowych to urządzenia bezprzewodowe, co oznacza, że można je zamontować bez przeprowadzania generalnego remontu nawet w budynkach kilkudziesięcioletnich.

Ciepło na zawołanie
Każdy z nas odczuwa dyskomfort związany z powrotem do domu z wyjazdu i zastaniem chłodu w mieszkaniu. Na szczęście dzisiaj można temu zaradzić, bez ogrzewania pomieszczeń całodobowo. Wystarczy regulator z funkcją Optimum Start, dzięki której sam nauczy się komfortu cieplnego użytkowników. Jedyne, co oni muszą zrobić to określić, o jakiej godzinie ma zostać osiągnięta zadana temperatura, po czym regulator sam dobierze czas, kiedy należy załączyć kocioł po to, aby dogrzać pomieszczenie do danej temperatury w wyznaczonym czasie. Rozwiązanie to sprawia, że w trakcie naszych porannych rytuałów nie odczujemy przenikliwego chłodu. Regulatory tego typu są dostępne w wersji przewodowej oraz bezprzewodowej.

Kontrola za pomocą jednego urządzenia
Dla wymagających istnieją urządzenia, które umożliwiają łatwą kontrolę temperatury we wszystkich pomieszczeniach w domu. Chodzi o tzw. panele nadrzędne, które umożliwiają podgląd i edycję temperatury w całym domu, zarówno w przypadku ogrzewania grzejnikowego, jak i podłogowego. Urządzenia te są odpowiednio przystosowane do tego, aby zarządzać ustawieniami regulatorów pokojowych umieszczonych w innych pomieszczeniach w domu.

Categories:

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partnerzy portalu
maj 2020
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031